Wybierz stronę

Kai

Kai

Wstęp do postaci Kai

Weterani Senatu byli pełni oburzenia, gdy elf z ludu zwykłego, choć czystej krwi, wszedł do ich wewnętrznego sanktuarium. Gniewny szept przetoczył się po korytarzu, a ich doskonałe twarze stały się jeszcze bardziej skrzywione, gdy wielka sala została ozdobiona pojawieniem się wysokiego i szczupłego Kaia – kamienia, który wywołał fale w zastoiskich wodach Senatu. Pomimo pogardy starszych, trzymał głowę wysoko i dzień po dniu angażował się w życie Riversar. Co ciekawe, odnosił całkiem spory sukces w swoich działaniach. Oprócz angażowania się w prace społeczne, Kai z entuzjazmem praktykował magię. Jego zainteresowania wykraczały daleko poza elfią magię – prowadził wykopaliska ruin orkiszu Santar, korespondował z Uniwersytetem w Strongford i utrzymywał znajomość ze mędrcami z Oasis Adjalar. W tym wszystkim pomagała mu Thea, młoda strażniczka Świętego Gaju.

Mniej niż trzy lata upłynęły w ten sposób, gdy hordy Mroku spadły na Dominion ze wszystkim, co miały. Wszyscy magowie nagle poczuli się bezsilni wobec ciemnej czarodziejstwa. Nowy i niezwykle niebezpieczny rodzaj magii rozprzestrzeniał się jak rak. Pewnego ranka mieszkańcy dowiedzieli się, że Kai opuścił królestwo w pośpiechu, informując Theę, że zamierza studiować magię ciemności. Senat nie tracił czasu i ogłosił go zdrajcą, zamiast szukać sposobów na wspólne przeciwdziałanie wrogowi. Mieszkańcy Riversar narzekali na młodzież taką jak Kai, oskarżając ją o brak szacunku dla elfickiej kultury i zniekształcanie sztuki magii.

Więc kiedy pół roku później zbłąkany magik zapukał do bram miasta, nikt nie otworzył. Kai wrzeszczał, że wróg jest blisko, że zna sposób na ich pokonanie, że nauczył się przeciwdziałać magii ciemności i że muszą stanąć razem… Ale Senat milczał, zamiast tego rozmieszczał łuczników, by zabić zdrajcę, jeśli tylko spróbował użyć magii.

Potem kilka dużych oddziałów armii Mroku ruszyło z lasu w kierunku elfiej stolicy, a Kai stał w ich drodze. Magikowi udało się rzucić zaklęcie w tym samym momencie, gdy celny strzał przeszył jego ciało. Gdyby nie nagle wystrzelony promień uzdrawiający Thei z muru miasta, wszystko by się skończyło. W tym samym momencie, gdy eksplozywna sfera Kaia spaliła kilku wrogów i odstraszyła atakujących, delikatna dziewczyna wyczerpała całą swoją moc na tym kluczowym zaklęciu i spadła z murów Riversar.

Kai łatwo złapał Theę, a potem rzucił w stronę miasta takim spojrzeniem pełnym dezaprobaty, że starsi poczuli się boleśnie świadomi i zawstydzeni swojego błędu. W tym momencie zrozumieli, że nie ambicja skłoniła Kaia do korzystania z magii ciemności, ale płonące pragnienie pomocy swojemu ludowi.

Kai i Thea nigdy więcej nie wrócili do Riversar, mimo że ostatecznie porzucili swoje stare urazy. Wybrali drogę Strażników i używają swoich mocy dla dobra ogółu!

Maksymalna moc

Podstawowe informacje

Na świecie nie ma nic poza magią, a Kai jest prawdziwym magicznym geniuszem. Odrzucony przez własną rasę opuścił swój dom. Każdy, kto uważa, że Kai jest zbyt dumny, jest po prostu zazdrosny!

Rola: Mag
Główna statystyka: Inteligencja
Linia: Środek
Artefakt: Atak magiczny

Maksymalne statystyki

Nazwa Wartość
Siła 2 884
Zwinność 2 879
Inteligencja 17 968
Zdrowie 478 433
Pancerz 11 917
Atak fizyczny 23 776
Atak magiczny 134 493
Penetracja magiczna 53 597
Obrona magiczna 40 449

Umiejętności

Kai 1 - więzy powietrza
Wystrzeliwuje naprzód wir wyrzucający wszystkie cele w powietrze i zadający obrażenia. (Szansa na efekt spada jeśli poziom celu jest wyższy niż 130.)
Obrażenia:
77647 (Zależy od ataku magicznego)
Zdolność wyniesienia: Wybuchowe Więzy Powietrza
Wir wywołany przez Więzy Powietrza powiększa obszar zadawania obrażeń wszystkich wybuchowych sfer o 2 i aktywuje je.

Kai 2 - oddech otchłani
Zadaje obrażenia pobliskim wrogom, przywołując kolumnę płomieni.
Obrażenia:
52273 (Zależy od ataku magicznego)

Kai 3 - wybuchowa sferaRzuca w najbliższych wrogów kulę ognia, która zadaje obrażenia przez 3 sek., a następnie eksploduje i zadaje obrażenia pobliskim wrogom.
Poparzenia od kuli:
46848 (Zależy od ataku magicznego) Obrażenia od eksplozji
Zdolność wyniesienia: Pomniejsza Wybuchowa Sfera
Po eksplozji wybuchowej sfery do wroga zostaje przyłączona pomniejsza wybuchowa sfera, która zadaje 21674 (Zależy od ataku magicznego) pkt. obrażeń przez 8 sek. i dodatkowo 27174 (Zależy od ataku magicznego) pkt. obrażeń w chwili eksplozji.

Kai 4 - skradzione życieZdolność pasywna. Zwiększa wampiryzm.
Wampiryzm:
110%

Chowańce

Merlin

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Penetracja magiczna: + 9958
Specjalne: Zwiększa szybkość ładowania się umiejętności zadających magiczne obrażenia o 50% (0.4079% Moc chowańca + 4.874)

Axel

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Obrażenia od pojedynczego ataku nie mogą przekroczyć 45% maksymalnego zdrowia bohatera (−0.226% mocy chowańca+ 70)

Herbatnik

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Ataki patrona zmniejszają otrzymywane leczenie przez 5 sekund o 30% (0.226% mocy chowańca + 5)

Khorus

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Właściciel oraz dwóch sojuszników z inteligencją jako ich główną statystyką, którzy stoją przed właścicielem i za nim, otrzymuje Aurę Wytrzymałości. Właściciel z Aurą Wytrzymałości przekształca 50% zadawanego przez siebie obrażeń magicznych w tarczę. Sojusznicy z Aurą przekształcają 25% zadawanych przez siebie obrażeń magicznych w tarczę. Tarcza absorbuje część otrzymywanych obrażeń fizycznych. Absorbowane obrażenia skalują się wraz z brakującym zdrowiem bohatera.

Punkty życia tarczy patrona: 100 000
Punkty życia tarczy sojusznika: 50 000

Skórki

Skórka domyślna

Maksymalna inteligencja: + 1365
Kai - skórka domyślna

Skórka zimowa

Atak magiczny: + 10 665
Kai - skórka zimowa

Skórka czempiona

Zdrowie: + 106 871
Kai - skórka czempiona

Skórka słoneczna

Penetracja magiczna: + 10 650
Kai - skórka słoneczna

Skórka plażowa

Atak magiczny: + 10 650
Kai - skórka plażowa

 

Synergia z innymi postaciami i zespołami

  1. Jego umiejętność wyrzucania w powietrze czyni go świetnym wsparciem dla K’arkha.

Plusy i minusy postaci oraz tricki

  1. Kai posiada umiejętności wampiryzmu, łącząc to z obrażeniami obszarowymi, staje się dobrym bohaterem.
  2. W poczatkowej fazie rozwoju, nie jest zbyt silnym bohaterem. Trzeba go trochę „podszkolić”, żeby pokazał swój potencjał.

Jak kontrować postać Kai?

  1. Advari – potrafi idealnie zablokować wyrzucanie w powietrze
  2. Rufus – blokuje bardzo dużo obrażeń magicznych Kai’a
  3. Celeste – zamienia leczenie (z wampiryzmu) na obrażenia magiczne

FAQ

Masz pytanie dotyczące postaci Kai? Wrzuć w komentarzu – uzupełnimy sekcję FAQ.

 

 

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *