Wybierz stronę

Lian

Lian

Wstęp do postaci Lian

Ta historia rozegrała się w ubiegłym wieku w prowincji Mato, znanej w całej Dominii ze swojego pięknego szpitala Kata Ki. Wtedy, jak i teraz, częste burze śnieżne pokrywały skaliste szczyty śniegiem aż po samą górę, sprawiając, że teren był prawie nieprzejezdny. Ale dla dzikich kotów te surowe ziemie były ich domem. Tak więc, to było dwie ery temu…

Trzęsąc się, by oderwać puchate płatki śniegu z gałązek cedru i rozrzucając się w dzwoniącym śmiechu, młody kot Lian bawił się w chowanego ze swoimi przyjaciółmi. Za jej uchem znajdował się złoty, liściasty brosz, prezent od stada. Ale w zimowym powietrzu coś było nie tak, coś wzywało Lian głęboko do lasu. Wpadała w gąszcz, przesuwając się swoim elastycznym ciałem przez śnieg. I wtedy go zobaczyła, zamarzniętego i niemal martwego…

Wiadomo, że ludzie wydają się zbyt szorstcy i niezgrabni dla kotów. Ale ten był zupełnie inny – najpiękniejszy, jaki Lian kiedykolwiek widziała! Śnieżynki spadały mu na rzęsy, co sprawiało, że drżał… O Boże, on umierał! Lian mocno chwyciła kołnierz mężczyzny w zębach i wyciągnęła go z lasu. Kilka godzin później dotarła na obrzeża miasta, zapukała łapami do drzwi i pospiesznie wróciła, by przyjrzeć się akcji ratunkowej w cieniu gałęzi. Dopiero wtedy Lian zauważyła, że upuściła złoty liściasty brosz na progu. Nagle, kątem oka, zobaczyła ruch w lesie. A może to tylko jej wyobraźnia? Kot odwrócił się i natychmiast zniknął w gąszczu.

Po powrocie do domu Lian zdała sobie sprawę, że zakochała się w tym człowieku. Nieskończony tęsknił w jej sercu, takiego jakiego nigdy dotąd nie odczuła. A kilka mil od Lian, ledwo przeżywający mężczyzna czuł dokładnie to samo. Jak tylko stanął na nogi, Hiroshi – tak brzmiało imię tego mężczyzny – pospieszył do lasu. I chociaż nie odnalazł swojego wybawcy, mając w rękach złotą brosz, Hiroshi był pewny, że rozpozna dziewczynę. Ale oprócz myśliwego szukającego swojego łupu, Hiroshi nikogo nie spotkał. Lian zauważyła zarówno pierwszego, jak i drugiego, ale nie wyszła z ukrycia, obawiając się ukazać przed swoim ukochanym w postaci kota.

Kolejny dzień bezowocnych poszukiwań i ukrywania się. Lian siedziała w ustronnym miejscu, marząc po raz pierwszy, że mogłaby stać się bardziej ludzka. Płacząc, zdesperowana i wyczerpana, zasnęła skulona w kłębek. Następnego ranka obudziła się, czując, że jej ręka zdrętwiała. „Ręka?!” Kot skoczył do góry i od razu spojrzał na siebie. „To niemożliwe! Jestem człowiekiem!” Przykryła się przypadkowym łachmanem i, nie zwracając uwagi na zimno, rzuciła się w stronę rzeki. W odbiciu, Lian patrzyła na siebie jako na ciemnowłosą piękność o luksusowych kształtach. Wszystko, co pozostało po jej starej osobowości, to urocze uszy i ogon. „Muszę powiedzieć Hiroshi, muszę go znaleźć!” radosne myśli pchały dziewczynę w kierunku osady ludzkiej. Była niemal szczęśliwa, lekka i zadziwiająco naturalna w swojej nowej formie.

Za krawędzią lasu już pojawiły się domy. Tam jest Hiroshi, przygotowujący się do swojej wyprawy. Widzi Lian i rozumie, rozpoznaje swojego wybawcę i miłość. Unosi ręce w geście pozdrowienia, biegnie do niej, a ona do niego. Hiroshi odwraca wzrok, nie na Lian. Dlaczego? Chwyta ją grubo i gwałtownie obraca dookoła. Nagle, jego oczy stają się zimne, a strużka krwi spływa z kącika jego ust.

Lian odwróciła się tam, gdzie patrzył jej kochanek i zdała sobie sprawę… Myśliwy! To były jego ruchy, których uchwyciła, gdy obserwowała ratunek Hiroshiego, a na pewno był w lesie wczoraj. Myśliwy był za nią, a to Lian miała być jego łupem! Hiroshi zobaczył zabójcę, zrozumiał jego intencje i osłonił dziewczynę swoim ciałem.

Zdradzieckie łzy spłynęły po jej policzkach. Ale wyschły, gdy Lian zwróciła swoją uwagę z powrotem na myśliwego, który pośpiesznie przeładowywał swoją broń. Spojrzenie dziewczyny stało się oleiste, zapraszające, namiętne. To wystarczyło, aby zabójca zafascynował się ofiarą, upuścił broń i zasnął. Nie ona sama, Lian rzuciła się naprzód, jej drżące ręce wystrzeliły fioletowe kule w kierunku wroga.

Satori, który spacerował z lisami niedaleko osad ludzkich, pomógł zapobiec morderstwu. Opowiedział swoją historię i jak dostał się do Strażników. Satori zwrócił uwagę na zdolności urodzone z miłości Lian i zaprosił ją do służby dla dobra Światła ze swoimi prawdziwymi uczuciami.

Myśliwego, który próbował zdobyć taką „dziwną” trofeum, wysłano na sprawiedliwy proces w Strongford, gdzie okazało się, że kierowała nim Ciemność otaczająca jego umysł. Po długim procesie oczyszczenia i regeneracji, spoczął pokutę i nadal starał się zadośćuczynić za swoją winę, wspierając Lian we wszystkim.

Maksymalna moc

Podstawowe informacje

Podążając ścieżką miłości, lisica zmieniła się w piękną dziewczynę. Ale jej szczęście nie trwało długo, gdyż jej ukochany poległ w walce. Zmiażdżona żalem, ale silna duchem, Lian zdecydowała się walczyć ze złem mocą szczerości.

Rola: Kontrola / Mag
Główna statystyka: Inteligencja
Linia: Tył
Artefakt: Atak magiczny

Maksymalne statystyki

Nazwa Wartość
Siła 2 920
Zwinność 2 655
Inteligencja 18 302
Zdrowie 643 486
Pancerz 35 007
Atak fizyczny 25 057
Atak magiczny 140 930
Obrona magiczna 57 948

Umiejętności

Lian - 1 zaklęcie
Zaklina wszystkich wrogów i usypia ich na 7 sek.. Śpiący wrogowie budzą się, gdy odniosą obrażenia od kogokolwiek innego niż Lian.
Szansa na zaklęcie jest mniejsza, jeśli poziom celu jest wyższy niż 130.

lian - 2 hipnotyczna kulaWystrzeliwuje w najbliższych wrogów magiczną kulę, a następnie przyciąga ją z powrotem, zadając po drodze czyste obrażenia.
Obrażenia: 76965 (Zależy od ataku magicznego)

*Hipnotyczna Kula nie wraca; zamiast tego pozostaje przy najbliższych wrogach i zadaje czysty obrażenia pięciokrotnie w małym obszarze. Wyświetlana wartość oznacza całkowite zadane obrażenia.

Lian 3 - błądzące światła
Wytwarza magiczne sfery (5) i wystrzeliwuje je w najbliższego wroga, zadając mu obrażenia magiczne.
Obrażenia od magicznej sfery: 46179 (Zależy od ataku magicznego)

Lian 4 - pojednanie
Zdolność pasywna. Kiedy Lian odnosi obrażenia, postać, które je zadała, zostaje zaklęta na 4 sek..
Szansa na zaklęcie jest mniejsza, jeśli poziom postaci będącej celem jest wyższy niż 130.

Chowańce

Mara

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Obrona magiczna: + 9958
Specjalne: Wydłuża czas trwania ogłuszenia, oślepienia, uciszenia, spowolnienia, uroku oraz efektów kontroli umysłu patrona o 200% (1.77% moc chowańca + 4.45)

Albus

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Atak fizyczny: + 6970
Specjalne: Zwiększa obrażenia czyste patrona o 75% (0.6344% mocy chowańca + 4.808)%

Axel

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Obrażenia od pojedynczego ataku nie mogą przekroczyć 45% maksymalnego zdrowia bohatera (−0.226% mocy chowańca+ 70)

Herbatnik

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Ataki patrona zmniejszają otrzymywane leczenie przez 5 sekund o 30% (0.226% mocy chowańca + 5)

Khorus

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Właściciel oraz dwóch sojuszników z inteligencją jako ich główną statystyką, którzy stoją przed właścicielem i za nim, otrzymuje Aurę Wytrzymałości. Właściciel z Aurą Wytrzymałości przekształca 50% zadawanego przez siebie obrażeń magicznych w tarczę. Sojusznicy z Aurą przekształcają 25% zadawanych przez siebie obrażeń magicznych w tarczę. Tarcza absorbuje część otrzymywanych obrażeń fizycznych. Absorbowane obrażenia skalują się wraz z brakującym zdrowiem bohatera.

Punkty życia tarczy patrona: 100 000
Punkty życia tarczy sojusznika: 50 000

Skórki

Skórka domyślna

Maksymalna inteligencja: + 1365
Lian skórka domyślna

Skórka romantyczna

Atak magiczny: + 10 650
Lian skórka romantyczna

Skórka słoneczna

Pancerz: + 10 650
Lian skórka słoneczna

Skórka demoniczna

Obrona magiczna: + 10 650
Lian skórka demoniczna

Skórka plażowa

Atak magiczny: + 10 650
Lian skórka plażowa

Skórka księżycowa

Zdrowie: + 106 645
Lian skórka księżycowa

Synergia z innymi postaciami i zespołami

  1. Lian potrzebuje w drużynie kogoś, kto dodaje magiczną penetrację (np. Orion), ponieważ sama jej nie posiada.

Plusy i minusy postaci oraz tricki

  1. Ze względu na jej pierwszą umiejętność, może być dobra przeciwko przeciwnikom z obszarowymi obrażeniami (AoE).
  2. Nie warto jej jednak dawać do drużyny, w której masz bohaterów z obrażeniami obszarowymi – ponieważ zaraz po uśpieniu całej drużyny przeciwnika, inny bohater wszystkich „obudzi”

Jak skontrować postać Lian

  1. Sebastian, Nebula, Celeste mogą bardzo łatwo zdjąć efekty działań Lian.
  2. Judge swobodnie może zdjąć z siebie efekty rzucone przez Lian

FAQ

Masz pytanie dotyczące postaci Lian? Wrzuć w komentarzu – uzupełnimy sekcję FAQ.

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *