Wybierz stronę

Hero wars – poradnik dla początkujących graczy

Hero wars – poradnik dla początkujących graczy

Zaczynasz z Hero Wars? To zacznij właśnie tutaj! Poradnik dla początkujących graczy. Dowiesz się wszystkich podstawowych elementów gry razem z drobnymi usprawnieniami i trickami, które można wprowadzić w życie od razu. Co ciekawe – nawet bardziej doświadczony gracz znajdzie tutaj coś nowego. Zaczynamy?!

Sam początek

Po przejściu tutoriala – kilku potyczek i prostych, ale przyjemnych zagadek przychodzi czas, żeby poznać okolicę. Przejdziesz przez Przedsionek Duszy, następnie jeszcze awansujesz drużynę i można eksplorować!

Hero-wars-poradnik-jak-zaczac

Przedsionek Dusz

Tutaj możesz codziennie pobrać jeden Kryształ Dusz pozwala on przywołać duszę bohatera.

Po awansowaniu, będziesz mógł również wskazywać, na których bohaterach Ci zależy, zwiększając nieco szansę ich przywołania.

TIP: gdy tylko możesz, zbieraj 10 Kryształów Dusz – ponieważ, gdy przywołujesz od razu 10 – masz większą szansę na rzadkie nagrody.

Kampania

Tutaj przechodzisz poszczególne rozdziały kampanii. Zwróć uwagę, żeby w każdym rozdziale uzbierać wszystkie gwiazdki – daje Ci to dodatkowe nagrody. Nawet jeśli będziesz za słaby, żeby zrobić to od razu, nie zapomnij wrócić jak najszybciej.

Handlarz

Tutaj (od 5 poziomu) będziesz mógł kupować różne przydatne rzeczy.

 1. Zwróć uwagę, że towary w większości sklepów odświeżają się co 12 lub 24 godziny.
 2. Czasem nie warto od razu po odświeżeniu sklepu robić zakupów. Często się zdarza, że następnego dnia dostaniesz zadanie, żeby robić zakupy w sklepie – warto więc poczekać do rana.
 3. Nie wszystkie sklepy są widoczne u Handlarza (np. handlarz z Sanktuarium czy Sklep Turnieju Żywiołów) – zlokalizuj takie sklepy i nie zapomnij do nich zaglądać – szczególnie warto w Sanktuarium bo można tam kupować Cząsteczki Chaosu.
 4. Podobnie Sklep Starcia Tytanów znajdziesz wchodząc w Ekwipunek -> Monety -> Trofeum Starcia Tytanów -> Wydaj; znajdują się tam Dary Dominium, które pozwalają awansować postaci szybciej.

Codzienne nagrody

Nie możesz również zapominać o tym znaczniku, gdy tylko widzisz czerwoną kropkę – kliknij.

Codzienne nagrody w Hero Wars

Conajmniej raz dziennie możesz otrzymać nagrodę – albo skrzynię albo darmową energię czy inne nagrody. Jedyne co musisz zrobić, to kliknąć link, który otworzy grę w nowym oknie (pamiętaj, żeby zamknąć stare) i w Twojej poczcie znajdzie się prezent, który możesz otworzyć w zakładce „Ekwipunek”.

Hero Wars codzienne nagrody

Arena – od 10 poziomu drużyny

Dostęp do Areny pojawi się po osiągnięciu przez Twoją drużynę 10 poziomu.

Hero Wars walka na arenie

Na co zwrócić tutaj uwagę?

 1. Drużyna obrońców – tutaj komponujesz drużynę, którą inni gracze będą mogli atakować
 2. Twoja moc – pokazuje obecną moc (w tym momencie jest to 5044) drużyny walczącej. Pomoże to dobrać odpowiedniego przeciwnika.
 3. Zwróć uwagę na swój ranking (obecnie 2974), za każdym razem, gdy pokonasz przeciwnika, wskakujesz na jego miejsce w rankingu. Im wyższy masz poziom rankingu na koniec dnia, tym wyższą nagrodę dostajesz.
 4. Za każdym razem, gdy pierwszy raz osiągniesz wyższe miejsce – dostaniesz trochę szmaragdów.
 5. Jeśli inny gracz Cię pokona – spadniesz ze swojej pozycji. Natomiast nie dostaniesz żadnego powiadomienia o tym, dlatego samodzielnie warto to sprawdzać
 6. TIP – zostaw sobie przynajmniej jedną dostępną bitwę (z 5 dziennie) na koniec dnia, żeby utrzymać jak najwyższy ranking.

Podczas walki na Arenie nie masz możliwości żadnego sterowania postaciami, czyli nie możesz samodzielnie uruchamiać ich zdolności specjalnych.

Po każdej wygranej walce otrzymujesz 20 Monet Areny (które to monety możesz wydać u Handlarza).

Wieża – od 15 poziomu drużyny

To jedno z tych miejsc, które należy codziennie oczyścić. Dlatego też nie należy wyprzedzać awansowania całej drużyny. Poziom trudności Wieży zależy właśnie od poziomu drużyny.

A nagrody w Wieży są naprawdę dobre. Od sporej liczby pieniędzy po Monety Wieży – za które możesz kupić Duszę Oriona – jednego z bardziej wartościowych magów w grze.

Jeśli ukończysz wszystkie 50 poziomów Wieży, to następnego dnia możesz przeskoczyć do 26 poziomu.

Wydawanie czaszek – gdy dojdziesz danego dnia do ostatniego poziomu Wieży, będziesz mógł wymienić swoje pozostałe czaszki na niewielką liczbę monet. Na pewno warto uważać na wydawanie Czaszek. Najlepiej jest je wykorzystać na zwiększenie ataku, potem na pancerz, a w najmniejszym stopniu na obronę magiczną. Warto też zachować coś na czarną godzinę – gdyby trzeba było awaryjnie kogoś uleczyć czy nawet wskrzesić.

Otwieranie skrzyń – co jakiś czas pojawiają się skrzynie, możesz zawsze otworzyć za darmo jedną i wylosować jedną z nagród – pieniądze, Monety Wieży lub przedmiot.

Sterowiec – od 20 poziomu drużyny

W tym miejscu robisz 3 rzeczy:

 1. Wysyłasz zespół na ekspedycje (ale nie bój się, jeśli ich wyślesz, to nadal możesz ich uzywać w kampanii, arenie i w każdym innym miejscu). Dzięki temu zdobywasz przedmioty potrzebne do rozwijania artefaktów postaci.
 2. Otwierasz skrzynie – za pomocą kluczy. jeden dziennie dostajesz od Walkirii oraz za wykonywanie zadań.
 3. Zarządzasz (kupujesz i ulepszasz) artefaktami.

Nie zapomnij tutaj codziennie wracać i zaliczać wszystkie ekspedycji i otwierać skrzynie, zwiększając ich poziom. Standardowo codziennie możesz dostać minimum 4 klucze:

 • 1 od Walkirii
 • 2 za rozpoczęcie 4 ekspedycji
 • 1 za rozwinięcie umiejętności postaci

Tutaj też za pierwszym razem opłaca się otworzyć szmaragdami 10 skrzyń na raz, bo dostaniesz nagrodę w postaci większej liczby szmaragdów.

Duża Arena – od 50 poziomu drużyny

To jest bardzo ciekawe miejsce, więcej piszemy o nim w poradniku jak dobrać odpowiednią drużynę. Warto tu jednak wspomnieć, że w Dużej Arenie potrzebujesz aż 15 postaci – musisz bowiem stworzyć 3 niezależne drużyny.

Jest tam też bardzo ciekawy mechanizm zarabiania – co dostajesz Monety Dużej Areny co godzinę, w zależności od pozycji w rankingu. Warto więc regularnie sprawdzać czy nie spadliśmy i nie wykorzystywać wszystkich walk od razu.

Czy warto wydawać prawdziwe pieniądze w Hero Wars?

Muszę to wspomnieć, bo wg mnie to jedna z rzeczy, którą na samym początku niewłaściwie rozumiałem. Oczywiście, Hero Wars jest grą darmową i nie trzeba płacić, żeby dobrze się bawić.

Natomiast jeśli zdobędziesz poziom VIP 3 – Twoje życie stanie się nieco łatwiejsze, a kosztuje to tylko jednorazowo 15 PLN.

Dzięki temu będziesz mógł od razu zaliczać zadania w kampanii, w których uzbierałeś 3 gwiazdki. Jest to bardzo duże ułatwienie, bo czekanie na zakończenie bitwy potrafi być długie.

Na samym początku, pół dnia zajmowało mi wydanie 500 punktów energii, mając VIP 3 – robisz to w kilka minut, dosłownie!

Jest jeszcze jeden ciekawy plus rajdów. Gdy go robisz, Twoje postacie nie dostają punktów doświadczenia. W zamian za to dostajesz ekwiwalent w postaci eliksirów doświadczenia, które możesz wykorzystać u dowolnego bohatera.

Codzienne zadania

One mają swoje plusy dodatnie i ujemne. Na samym początku kuszące jest, żeby realizować wszystkie i zbierać każdą nagrodę. Nagrody, które dają Ci punkty doświadczenia są jednak zwodnicze.

Im masz większy poziom, tym trudniejsze będą niektóre zadania – jak np. wieża. Dlatego nie spiesz się. Awansuj swoje konto tylko gdy wszystkie główne postacie zbliżają się do limitu swoich leveli.

Na początku nie jest to takie istotne, ale zacznie to być ważne, po 40-50 poziomie, które można zdobyć stosunkowo szybko.

Hero Wars awansowanie za pomocą mikstur exp

W tej sytuacji, gdy masz już maksymalny poziom wszystkich postaci, a zostały Ci jeszcze eliksiry do ulepszania postaci – warto zrobić zadania dnia, dzięki temu będziesz mógł rozwinąć dalej twoich bohaterów.

Warto jednak pamiętać, że rozwijanie samych leveli nie jest optymalnym rozwiązaniem. Ważne jest, żeby z ich poziomami rosły też ich inne wzmocnienia i umiejętności. Co z tego, że postać będzie na 40 poziomie, jeśli jej umiejętności będą wciąż na 1.

Nagrody dnia i specjalne wydarzenia

Codziennie również należy wchodzić w zakładkę „Nagroda dnia”, dostajesz tam wartościowe nagrody – złoto, szmaragdy, energię, dusze bohaterów itd.

Z czasem pojawiają się wydarzenia, w których będziesz musiał wykonać konkretne zadania, żeby otrzymać nagrodę – warto to rozważyć, bo zazwyczaj nagrody są bardzo, bardzo wartościowe!

Hero Wars poradnik - zadania dnia

W tym zadaniu np. musisz wydać 100 jednostek energii.

Czym się różni ewolucja od awansowania postaci?

To jedna z rzeczy, która może wprowadzać w konfuzję. Możesz „awansować” postać na dwa sposoby.

Hero Wars - poradnik, awansowanie postaci

 1. Zbieranie przedmiotów pozwala awansować postać i mamy kilka poziomów:
  1. Szary – pierwszy poziom – dostajesz wtedy pierwszą umiejętność
  2. Zielony – kolejna umiejętność postaci. Zielony ma dwa etapy
  3. Niebieski – trzecia umiejętność postaci. Niebieski na 3 etapy.
  4. Fioletowy – ostatnia, 4 umiejętność postaci. Fioletowy ma 4 etapy.
  5. Pomarańczowy – ma 5 etapów
  6. Czerwony – ma 3 etapy

Zwróć uwagę, że moc postaci przy awansie niewiele się zmieniła – ale przechodząc na 1 poziom koloru zielonego otrzymaliśmy dodatkową umiejętność.

Hero Wars - poradnik, awansowanie postaci

Listę wymaganych przedmiotów znajdziesz w zakładce „Przedmioty” na karcie postaci.

2. Ewolucja / rozwijanie – zbierając Kamienie Duszy możne rozwijać postać – to te gwiazdki, które widzisz pod imieniem. Każdy poziom ewolucji zwiększa bazową statystykę siły, zwinności i inteligencji – czyniąc postać silniejszą. Dlatego postaci, które chcesz rozwijać muszą zdobywać kamienie duszy, korzystaj więc zawsze z 3 możliwości ich zdobycia na każdej misji w kampanii codziennie.

Hero Wars - rozwijanie postaci

Należy rozwijać jedno i drugie.

Jak zdobywać doświadczenie?

Zwróćmy na początku uwagę na fakt, że są niejako dwa rodzaje doświadczenia.

  1. Poziom drużyny, który sprawdzisz w lewym górnym rogu koło swojego avatara.

Hero Wars - poziom drużyny

 1. Poziom pojedynczego bohatera

W tym rozdziale mówimy o tym pierwszym. Doświadczenie drużyny zdobywasz poprzez wydawanie energii w kampaniach oraz poprzez wykonywanie zadań dnia i odbieranie za nie nagród (w postaci exp).

Jakie postaci rozwijać na początku?

Nie wszyscy bohaterowie będą przydatni w dalszej części gry. Jednak Galahad i Astaroth oraz Thea są wystarczająco dobrze, żeby to w nich właśnie inwestować.

Artemis nie jest najlepszą postacią, wystarczy na początku, ale Ginger jest zdecydowanie lepsza i dużo dłużej Ci posłuży.

Pamiętaj jednak, że musisz mieć zestaw 5 dobrych postaci, żeby móc iść dalej i się rozwijać. Dlatego warto odblokować postacie, które są dobre i przyszłościowe. W osobnym artykule opiszemy, w które postacie najlepiej jest inwestować, tak żebyś mógł osiągnąć sukces!

Jak skomponować dobrą drużynę?

Jest cały poradnik o tutaj -> Jak stworzyć drużynę w Hero Wars. Na razie jednak niech wystarczy Ci taka wiedza na temat swoich bohaterów:

 1. Musisz posiadać co najmniej jednego brutala (tank), który będąc w pierwszej linii będzie zbierał obrażenia
 2. Drugą postacią musi być zadający obrażenia (tzw. DPS – Damage per second – obrażenia na sekundę). Może to być strzelec, wojownik lub czasem mag.
 3. Trzy ostatnie postaci muszą uzupełniać skład i będzie to wsparcie, w tym jeden leczący (healer).

W przyszłości będziesz chciał mieć kilku bohaterów jednej specjalności, żeby móc nimi żonglować wg potrzeb. Plus Niektóre zadania będą wymagały skompletowania nawet 5 niezależnych drużyn.

Istnieją również 3 linie – Front, środek i tył, a każda postać stoi w innym miejscu. Jest to ważne ze względu na obrażenia jakie może otrzymywać od innych postaci i ich umiejętności.

Tipsy i tricki – porady jak grać lepiej w Hero Was

 1. Najważniejsi są bohaterowie – dlatego dobrze ich dobierz i rozwijaj tylko tych, których warto rozwijać. Na samym początku będą to Galahad, Thea i Astaroth oraz Keira.
 2. Poznaj wszystkie postacie – będzie to potrzebne żebyś wiedział, że np. Rufusa nie można pokonać atakami magicznymi. Poznaj siły i słabości każdej postaci.
 3. Wykonuj codzienne zadania oraz wydarzenia specjalne. Pamiętaj jednak żeby nie przesadzać z poziomem drużyny (szczególnie na późniejszych etapach rozwoju).
 4. Używaj rajdów – najlepiej wykup za 15 zł poziom VIP 3 – przyspieszy to zdobywanie doświadczenia i przedmiotów. Pamiętaj, że rajd możesz zrobić jeśli daną misję zaliczyłeś wcześniej na 3 gwiazdki.
 5. Na początku dnia zacznij od Wieży – żeby nie zwiększył się jej poziom trudności.
 6. W Przedsionku Dusz uzbieraj najpierw 10 Kryształów Dusz – bo będziesz mieć lepszą nagrodę.
 7.  W Wieży zrobienie pauzy i wyjście z walki traktuje tak jakby ta walka się nie odbyła. Jeśli więc coś nie idzie po Twojej myśli, zawsze możesz zrobić taktyczny odwrót.
 8. Tak samo w Kampanii – jeśli anulujesz rozgrywkę, nie stracisz energii.
 9. Pamiętaj, że nie wszyscy handlarze są widoczni – zlokalizuj ich i samodzielnie regularnie odwiedzaj.
 10. Zbieraj codzienne darmowe nagrody ze strony Hero Wars.

Waluta w Hero Wars – jak zarabiać i wydawać pieniądze

Najbardziej uniwersalną walutą są szmaragdy – małe zielone kamienie, które pozwalają kupić wszystko. Można je również kupować z realne pieniądze lub możesz je zarobić wykonując dodatkowe zadania – jak ankiety czy logując się do innych gier, zajmuje to jednak sporo czasu. Szmaragdy można również wymieniać na pieniądze.

Ważne! Na samym początku gry pamiętaj, żeby zbierać szmaragdy. Będziesz potrzebować ich kilka tysięcy. Opłaci Ci się to. Chodzi o to, że w zadaniach będą pojawiały się (jednorazowo) takie oto zadania.

Hero Wars - szmaragdy

Dostaniesz 2000 szmaragdów za wykonanie 10 przywołań za jednym razem w Przedsionku Dusz. Standardowo takie przywołanie kosztuje 1500 szmaragdów. Widzisz więc, że jeśli będziesz posiadać ich właśnie 1500, to szybko zyskasz ich dużo więcej. Takich zadań będzie na przestrzeni gry kilka.

Złoto – druga po szmaragdach najważniejsza waluta. To za nią kupujesz większość rzeczy – tworzysz przedmioty, kupujesz u handlarza czy awansujesz postaci. Złota jest zawsze za mało, więc warto rozważnie je inwestować.

Energia – to podstawowy składnik potrzebny do działania na kampanii. Każdy 1 punkt energii wydany to 1 punkt doświadczenia Twojego konta. Limit punktów energii zwiększa się wraz z levelowaniem. Naturalny przyrost energii to 1 punkt na 6 minut.

Podsumowanie

Na sam początek Ci to wystarczy. Z czasem będziesz jednak potrzebować bardziej zaawansowanych porad. Sprawdź więc nasze inne poradniki. Bo gra Hero Wars jest bardzo wciągająca.

Dużo się w niej dzieje i stale jest co robić, a na początku trudno jest się w tym wszystkim odnaleźć.

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *