Wybierz stronę

Hero Wars – Ranking najlepszych bohaterów

Hero Wars – Ranking najlepszych bohaterów

Gotowi na kolejną ekscytującą przygodę w świecie Hero Wars? W nowym roku 2024 przygotowaliśmy dla was ranking najlepszych bohaterów, którzy zasługują na Waszą uwagę i rozwój. Zastanawialiście się kiedyś, którzy z nich są najpotężniejsi i najskuteczniejsi w walce? Teraz macie okazję dowiedzieć się, kto zdobył pierwsze miejsce na liście!

W tym zestawieniu znajdziecie tych, którzy są niezastąpieni w drużynie i mogą zadecydować o zwycięstwie w każdej bitwie. Czy Wasza ulubiona postać znalazła się wśród nich? Sprawdźcie już teraz listę najlepszych bohaterów, których warto posiadać i rozwijać, aby odnosić sukcesy w grze Hero Wars. Szykujcie swoje umiejętności, zbierajcie punkty doświadczenia i zdobywajcie nowe umiejętności razem z nimi!

Lista poziomów Hero Wars

Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne znasz to w formie tabeli lub innych zestawień, gdzie widać bohaterów np. w takiej skali:

 • S – Niezrównani: Jorgen, Astaroth, Ziri, K’arkh, Lars, Satori, Nebula, Yasmine, Chabba, Celeste, Kayla, Aurora, Mushy, and Shroom, Thea, Maya, Martha, Julius, Fafnir, Aidan, Cleaver
 • A – Bardzo silni: Luther, Lilith, Markus, Keira, Andvari, Artemis, Orion, Qing Mao,, Alvanor, Jhu,
 • B – Dobrzy: Peppy, Sebastian, Cornelius, Fox, Corvus, Helios, , Lian, Arachne, Jet, Rufus, Galahad
 • C – Słabi: Dark Star, Astrid and Lucas, Tristan, Isaac, Ginger
 • D – Najgorsi: Iris, Avalon, Heidi, Dante, Mojo, Ishmael, Morrigan, Phobos, Judge, Kai

My mamy spory problem z takimi listami i już wyjaśniamy dlaczego.

Dlaczego lista poziomów w Hero Wars jest bezsensu?

Każdy z bohaterów ma do wykonania inną rolę, potrafi też różne rzeczy, tworzy efekt synergii z innymi postaciami i co najważniejsze – jest silny przeciwko jednym, a słabszy przeciwko drugim. Jeśli postawisz przeciwko sobie drużynę atakującą fizycznie przeciwko

Dla przykładu, zobacz bitwę pomiędzy:

Super drużyną atakującą: Aurora (S); Orion (A), Thea (S), Helios (B), Lilith (A)

Średnia drużyna obrońców: Rufus (B), Morrigan (D), Isaac (C), Heidi (D), Iris (D), 

Super drużyna dostała takie lanie, że szkoda gadać. Bo przecież coś innego jest ważne. Jeśli nie lista poziomów to co? Cieszę się, że pytasz!

Rola

Każdy bohater ma swoją rolę i musi ją właściwie spełniać. Przybliżmy na wszelki wypadek jakie są role:

 1. Brutal – także zwany tank (z angielskiego czołg), postać stojąca w pierwszej linii. Jej głównym zadaniem jest przyjmowanie ciosów i nie przejmowanie się tym. Dzięki temu broni postacie, które zadają właściwe obrażenia. Mają zazwyczaj dużo punktów życia i pancerza. W prawie każdej drużynie powinien się znaleźć jeden taki.
 2. Wojownik – często stoi również w pierwszej linii, zaraz za tankiem – często pełni rolę zadającego obrażenia. Ma on mniej życia, ale dużo silniejsze ataki niż brutal.
 3. Strzelec – podobnie jak wojownik, koncentruje się na sile fizycznej. Może jednak stać w tylnej linii i strzelać, jak sama nazwa wskazuje. Często jest to główny bohater zadający obrażenia.
 4. Mag – koncentruje się na inteligencji, może być albo zadającym obrażenia albo postacią wsparcia
 5. Uzdrowiciel – postać, która leczy podczas bitwy. Pozwala nie zginąć innym postaciom i walczyć nieco dłużej.
 6. Wspierający – może mieć bardzo różne role – podnosić statystyki sojuszników lub obniżać wrogom.
 7. Kontrola – głównym zadaniem jest usypianie, oślepianie czy oszałamianie przeciwników, tak żeby nie mogli oni używać skutecznie swoich umiejętności i ataków.

Synergia

Synergia polega na dobraniu takiego zestawu postaci, który będzie ze sobą współgrać i wzmacniać swoje umiejętności. W Hero Wars chodzi właśnie o odpowiednie dobranie kilku elementów, takich jak:

 • bonus jaki daje artefakt – tak żeby bonusy ze sobą współgrały, bo po co bonusować np. atak magiczny do zespołu, który zadaje głównie obrażenia fizyczne?
 • umiejętności postaci – niektóre na siebie wpływają i pomagają, np. Sebastian wzmacnia szansę na obrażenia krytyczne – współgra to więc z niektórymi bohaterami, którzy mają możliwość zadawania obrażeń krytycznych (np. Yasmine).
 • pochodzenie z tej samej grupy Specjalnej – najlepszy przykład Corvus jako nieumarły daje bonusy innym nieumarłym czyli Morringa oraz Phobos.

Warto więc sprawdzać i czytać opisy i z czasem będziesz wiedział, kto z kim dobrze działa.

Potencjał do rozwoju

Jeśli zbierzesz kombinację swojej drużyny, która jest dobra w atakowaniu fizycznym, a trafisz w walce na przeciwnika, który świetnie się broni właśnie przeciwko tym obrażeniom – możesz niewiele zdziałać. Dlatego zawsze przed walką sprawdź, z kim masz do czynienia. Masz tę przewagę, że możesz wybrać zespół, który będzie miał potencjał zadać duże obrażenia i wygrać np. walkę na arenie.

Obecna meta – czyli jak grają inni gracze na Twoim serwerze

Dużo zależy od tego, na którym serwerze grasz. Inne postaci będą robiły karierę na starszych serwerach, a inne na nieco nowszych. Dlatego to też należy obserwować.

No dobra, ale którzy bohaterowie są najlepsi?

Wskażemy Wam teraz listę, z podziałem na główne role. Wyróżnimy tutaj najciekawsze postacie, takie, które mają synergię z innymi, duży potencjał do rozwoju w dalszych fazach gry i gdzie będą się dobrze sprawować! Lista została ułożona alfabetycznie.

Najlepsi brutale (tank)

Astaroth – nie dosyć, że wskrzesza i tworzy tarczę zbierającą obrażenia fizyczne, to jego największą przewagą jest to, że chroni i pochłania obrażenia jednej postaci w czasie walki. Dostępny prawie od samego początkum łatwo pozyskiwać Kamienie Duszy.

Aurora – chyba jej najważniejsze umiejętność to czwarta (Tęczowa Aureola), która pochłania do 85% obrażeń magicznych, które później przekształca na obrażenia. W połączeniu z unikiem (często warto przypisać jej Caina) czyni z niej bardzo dobrego tanka do walki przeciwko drużynom atakującym magicznie. Co ciekawe jej artefakt zwiększa właśnie unik w zespole.

Chabba – dobry pancerz i czyste obrażenia. Te ostatnie są szczególnie ważne w walce PvP w późniejszych etapach gry. Dlatego Chabba znajduje się w tym zestawieniu. Dodatkowo, w miarę łatwo jest go pozyskać.

Cleaver – jedna z nielicznych postaci, które trudno jest dostać nie płacąc w grze. Największa siła w grze, dzięki dodatkowej zdolności pasywnej. Przyciąga swoją umiejętnością losowe postacie z tyłu drużyny przeciwnej. Bardzo dużo pancerza i zdrowia i jeszcze zadaje obrażenia czyste.

Corvus – mocny tank, którego najlepszą umiejętnością jest Ołtarz Dusz – on zadaje czyste obrażenia każdemu, kto zaatakuje sojuszniczą drużynę.

Galahad – to postać, która zadaje bardzo dużo obrażeń, jak na swoją rolę. Ma również wampiryzm – czyli jej ataki go częściowo leczą. Jest dostępny od samego początku i łatwo go rozwijać. Z Galahadem można zajść daleko!

Najlepsi strzelcy

Dante – jest to bardzo sytuacyjny bohater i zależy od innego ustawienia. Ale jego zdolność unikania ciosów (w połączeniu jeszcze z dodatkową skórką) oraz umiejętność, która sprawia, że jeśli uniknie 5% obrażeń swojego maksymalnego zdrowia – natychmiast atakuje dodatkowym atakiem. W połączeniu z tym, że daje aurę uniku dla drużyny, można z tego skomponować naprawdę silny zespół – gdzie Dante może stać pierwszy na przedniej linii.

Keira – wszystkie jej umiejętności służą do zadawania większych obrażeń fizycznych. Jej aktywowana umiejętność zadaje dwa razy obrażenia każdej przeciwnej postaci.

Najlepsi wojownicy

K’arkh – ten wojownik tworzy świetną synergię z każdym bohaterem, który potrafi przeciwników wyrzucić w powietrze (np. Faceless), bo takim postaciom zadaje dodatkowe obrażenia (sam też potrafi wyrzucać w powietrze). Do tego sam się leczy i tworzy barierę, która może chronić przed atakami i zwiększać jego energię.

Kayla – tworzy świetną synergię z Aidanem (który również nadaje glif feniksa). Jeśli musisz zlikwidować szybko tylną linię wroga, to nie szukaj dalej. Kayla skacze na tył i się podpala, w tym czasie zadaje obrażenia.

Yasmine – jeśli dobrze się ją używa, potrafi praktycznie samodzielnie wygrać bitwę. Wszystkie jej umiejętności wspierają się nawzajem. Yasmine zatruwa, blokuje leczenie i jeszcze ma szanse na obrażenia krytyczne. Jej Taniec Śmierci to główna umiejętność – gdy tylko ją aktywujesz, Yasmine pojawia się za plecami wroga i atakuje go 7 razy. Jest mało wytrzymała, dlatego trzeba ją chronić i np, Corvus swoim Ołtarzem może ją dosyć łatwo „dezaktywować”.

Najlepsi magowie

Celeste – bardzo ciekawa postać, ponieważ z jednej strony potrafi leczyć, ale również jej podstawowe ataki zadają obrażenia magiczne, co nie zdarza się często. Jej podwójna natura czyni ją dobrą postacią tam, gdzie możemy ją sterować samodzielnie, choć w bitwach automatycznych też się sprawdza.

Krista – jeden z najbardziej znanych duetów – Lars i Krista. Nakładają Znak Wody. Ona – magiczka, nakłada właśnie Znak Wody, dzięki czemu Lars zadaje naznaczonym postacią dwukrotnie większe obrażenia.

Satori – walczy w pierwszej linii, co nie często zdarza się magom. Jego supermocą jest to, że za każdym razem, gdy wróg zyskuje dodatkową energię, on nakłada swój znak Lisiego Ognia, a potem zadaje obrażenia za każdy nałożony znak. Dodatkowo posiada ataki, które na stałe (do końca bitwy) kradną inteligencje. Osłabia więc wrogów, wzmacniając siebie. Idealny do ataku na silnych magicznych wrogów.

Najlepsi leczący

Aidan – to jeden z ciekawszych leczących, ponieważ również potrafi zadawać bardzo duże obrażenia. W połączeniu z Kayla – tworzą duet, który potrafi mocno namieszać, szczególnie w tylnych szeregach wroga. Zadając czyste obrażenia i chroniąc sojuszników oraz ich lecząc – jest to świetna postać!

Martha – w grze uznawana za najlepszą leczącą postać. Nie przez przypadek – jej umiejętności oraz dobre statystyki (dużo zdrowia i pancerza) sprawiają, że sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Dlatego warto ją pozyskać i rozwijać jak najszybciej. Posiada 3 leczące umiejętności, a jej pierwsza – przyspiesza całą drużynę przez 6 sekund.

Nebula – wspierająca i lecząca. Niszczy energię wrogów, a jej ataki zamiast zadawać obrażenia zwiększają atak fizyczny i magiczny sojusznikom. Znów sytuacyjna postać, jednak może mocno spowolnić drużynę przeciwną.

Najlepsi bohaterowie wsparcia

Warto tutaj wyjaśnić, dlatego tak wielu bohaterów wrzucamy do jednego worka. Jest to bardzo rozległy temat i trudno byłoby dzielić osobno na wsparcie, czy kontrolę lub częściowo coś, a częściowo coś innego. To właśnie dlatego 🙂

Fafnir – choć nie zadaje obrażeń, to jedna z najlepszych postaci wspierających. Wzmacnia obronę oraz atak (nawet dwukrotnie). Dodatkowo raz na bitwę może ochronić przed śmiercią każdą z postaci. Warto go pozyskać jak najszybciej i rozwijać!

Jorgen – postać, która mocno powstrzymuje zdobywanie energii przez wroga (aż dwie umiejętności). Do tego tworzy barierę broniącą sojusznika oraz jego umiejętność Trędowaty sprawia, że łatwiej jest wyeliminować postacie z tylnej linii. Jest to postać, która świetnie się sprawdzi przy bohaterach szybko zbierających energię (np. Orion czy K’arkh). Pasuje do wielu zestawów drużyn.

Lars – mag kontroli i tworzący ogromną synergię z Kristą. Jego ataki są dużo silniejsze, a oszołomienia dłuższe, jeśli wrogowie mają nadany Znak Wody.

Brakuje kogoś na tej liście? Czy któryś bohaterowie są po prostu lepsi i muszą się tu znaleźć? Daj znać! Uzupełnimy 🙂

Jak łączyć bohaterów w Hero Wars?

Wierzymy, że ten poradnik rozjaśnił Ci temat doboru odpowiedniej drużyny. Wysokie obrażenia są niczym, jeśli nie będziesz miał w swoim zespole bohaterów wspierających i dobrze współgrających ze sobą oraz będących jednocześnie dobrą kontrą dla drużyny przeciwnej.

To jest właśnie najtrudniejsze i najciekawsze w tej grze. W sytuacji walki 5v5 trudno jest przewidywać i za każdym razem wynik może być inny. Jednak doświadczenie i intuicja w dobieraniu zespołu przyjdzie z czasem. Należy jednak obserwować i wyciągać wnioski.

Czy już wiesz w jakich bohaterów zainwestować? Czy będą to ci najlepsi w grze wg rankingu? Nie. Wszystko zależeć będzie od Twojego stylu gry i tych bohaterów, których będziesz miał we wczesnej fazie gry.

Podsumowując – szukaj synergii, odpowiednich ról, właściwych bohaterów atakujących (zadających obrażenia) i dobrego wsparcia + leczenie. Zainwestuj swoje zasoby dobrze, a będziesz miał szasnę stworzyć bardzo potężnych bohaterów!

Najlepsza drużyna w Hero Wars?

To jest właśnie piękne w tej grze – nie ma tutaj najlepszej drużyny. Musisz zainwestować sporo pracy i kombinowania (no i sporo grać w Hero Wars), żeby stworzyć przyzwoity zespół, który będzie wystarczająco potężny i zróżnicowany, że będzie w stanie wygrać z każdym prawie przeciwnikiem.

Mam nadzieję, że już wiesz, że wybór bohaterów do Twojego zespołu to skomplikowana sprawa i wydaje mi się, że większość graczy tego nie dostrzega – wrzucając do drużyny „najlepsze” postacie i przegrywając z wydawałoby się dużo słabszymi drużynami.

Dodatkowo, to co działa w Kampanii czy Wieży, niekoniecznie będzie działać na Arenie.

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *