Wybierz stronę

Rufus

Rufus

Historia i pochodzenie postaci Rufus

Upał był nieznośny. Rufus otworzył spuchnięte oczy i przypomniał sobie, że wpadł do śmietnika po pijackiej imprezie. Otaczała go oszałamiająca cuchnąca woń, delikatnie rzecz ujmując. Podrapał nabrzmiały brzuch i przewrócił się na drugą stronę. Minęła godzina. Rufus odwrócił się z powrotem. Trochę czasu minęło. Sen nie nadchodził. Rufus wyłowił spod kanapy półpustą butelkę i w niezwykle zwinny sposób ją opróżnił. Słońce wisi wysoko na niebie, a nawet szybkie ptaki, które Rufus tak uwielbia oglądać, oddaliły się w poszukiwaniu cienia.

„Nudne” – pomyślał Rufus, wyławiając drugą butelkę. „Może powinienem się przejść na posiłek?”

Podobała mu się ta myśl. Wstał, uporządkował zniszczone spodnie i poszedł w poszukiwaniu jedzenia. Nie za daleko, w sąsiednim pokoju. Zaskoczony i estetycznie ułożony stół zaskoczonych Rufusa. Rufus otworzył kolejną butelkę i przystąpił do kolacji, nieświadomy, że nie jest już sam.

Maksymalna moc

Podstawowe informacje

Kto by pomyślał, że Rufus, ten wesoły pijaczek, stanie się jednym z czczonych Strażników? Zawarł zakład z demonem Rakashi, postawił swoją duszę na szali i wybrał niezawodną metodę zwycięstwa – wypijając przeciwnika! Rufus wygrał zakład, a demon, uwięziony w jego tarczy, stał się wiernym przyjacielem i strażnikiem.

Rola: Brutal
Główna statystyka: Siła
Linia: Front
Artefakt: Pancerz

Czytaj dalej historię Rufusa

„Dzień dobry,” odezwał się głos jak szept wiatru. „Może rozważyłbyś oddanie mi swojej duszy? Płaca jest dobra, a tak czy inaczej nie potrzebujesz jej. Miło mi cię poznać, nazywam się Rakashi.”

Demon powoli ukazał swoje zwinne ciało zza szafy, jego przebiegłe, wąskie oczy wpatrywały się w pulchnego mężczyznę. Zaskoczony Rufus upuścił widelec z ręki i chwycił butelkę drugą, jak człowiek na pokładzie łódki chwytający się koła ratunkowego.

„Ty, poczekaj… kim ty jesteś?” – Rufus potrząsnął swoją brodą, teraz przemoczoną potem.

„Jestem jedynym na tym świecie, który uważa, że twoja dusza ma jakąkolwiek wartość. Więc myślę, że lepiej weźmiesz moją ofertę jak najszybciej!”

„Tak, prawdopodobnie powinienem.” W głowie Rufusa było jakieś rozważanie, które próbowało się wydobyć na światło dzienne, ale alkohol sprawiał, że było trudno go słyszeć. „Ale tylko pod jednym warunkiem.”

„Bardzo dobrze, spiszę to, szanowny panie.” Demon zrobił żartobliwą, przebiegłą minę, pisząc palcem na wyimaginowanym arkuszu pergaminu.

„Wygrasz ze mną konkurs w piciu, a dostaniesz duszę,” Rufus wypowiedział cicho. „Nie uda ci się, będziesz moim towarzyszem do picia na zawsze! I będziesz wykorzystywał swoje talenty dla mnie!”

Rakashi prawie wybuchnął śmiechem, skacząc z radości na swoich nogach. Nic dziwnego, że cel sam wykonał dla niego całą pracę! Rufus poszedł do piwnicy, aby zebrać zapasy, i konkurs rozpoczął się. Do zmroku Rufus nadal był wśród żywych, próbując przywrócić aroganckiego demona do zmysłów. Rakashi rozglądał się po pokoju z zamglonymi oczami, walcząc z falami mdłości. Uśmiechnięta, pulchna twarz Rufusa na pewno nie pomagała w żaden sposób.

„Mam pomysł,” odezwał się szczęśliwy zwycięzca, „a może zajmiesz to tarczę tam, skoro ty i ja teraz jesteśmy kumplami?”

Rufus przeciągnął starożytną rodową płytę metalu do prawie martwego demona i usiadł, czekając. Niezdolny do oprze­czenia się w swoim nieszczęśliwym stanie, Rakashi smutno wpełzał do tarczy. I tam został aż do popołudnia, zdziwiony tym, co się stało. Niemniej jednak, ten ponury nastrój zniknął tego samego wieczoru, rozproszony przez wesołe opary, dowcipy i zabawne historie w tawernie Lame Pogue’a.

Okazało się, że Rufus jest doskonałym rozmówcą, a demon nigdy wcześniej nie miał przyjaciół. I od tego dnia dwaj byli jak złodzieje. To właśnie Rakashi, z całych ludzi (i demonów), wpadł na pomysł dołączenia do Strażników. Coś, czego byś nie spodziewał się po kimś takim jak on, prawda? Nikt nie wie dlaczego: może alkohol za bardzo go uderzył, może to, co się wydarzyło, sprawiło, że zobaczył siebie w nowym świetle. Ważne jest tylko to, że człowiek i demon opowiedzieli się po stronie Światła.

Ciekawe, prawda?

Maksymalne statystyki

Nazwa Wartość
Siła 18 155
Zwinność 2 442
Inteligencja 3 476
Zdrowie 1 325 569
Pancerz 534 090
Atak fizyczny 28 090
Atak magiczny 78 584
Obrona magiczna 37 583

Umiejętności


Rufus otacza całą drużynę tarczą, która pochłania obrażenia magiczne.
Siła tarczy: 346 442 (zależy od ataku magicznego)

 


Uderza przeciwnika z największą magiczną mocą, zadając obrażenia w czasie.
Obrażenia: 50 934 (zależy od ataku magicznego) przez 4 sekundy.

 


Część obrażeń pochłonięta przez Barierę Rakashiego, zostaje przeniesiona jako zdrowie dla Rufusa.
Odzyskane zdrowie: 65% obrażenia pochłoniętego przez Barierę.

 


Rufus może zginąć wyłącznie od obrażeń fizycznych. Jeśli ostatni atak przeciwko Rufusowi zadawał obrażenia magiczne lub czyste, zostaje on wskrzeszony z częściowo odzyskanym zdrowiem.
Odzyskane zdrowie: 532 920 (zależy od ataku magicznego).

Chowańce

Oliver

Wzmocnienie patrona

Zdrowie: + 99 576
Pancerz: + 9 958
Specjalne: Jeśli zdrowie patrona spadnie poniżej 50%, leczy 11 064 pkt.(100% mocy chowańca) co 0,5 sek.

Albus

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Atak fizyczny: + 6970
Specjalne: Zwiększa obrażenia czyste patrona o 75% (0.6344% mocy chowańca + 4.808)%

Axel

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Obrażenia od pojedynczego ataku nie mogą przekroczyć 45% maksymalnego zdrowia bohatera (−0.226% mocy chowańca+ 70)

Herbatnik

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Ataki patrona zmniejszają otrzymywane leczenie przez 5 sekund o 30% (0.226% mocy chowańca + 5)

Skórki

Skórka domyślna

Maksymalna siła: + 1365

Skórka Barbarzyńska

Atak magiczny: + 10650

 

Anielska skórka

Zdrowie: + 106 645

Zimowa skórka

Pancerz: + 10 665

Plażowa skórka

Obrona magiczna: + 10 650

 

Synergia z innymi postaciami i zespołami

Plusy i minusy postaci oraz tricki

  1. Chyba najlepszy Brutal do walki przeciwko zespołom skoncentrowanym na ataku magicznym – jego Bariera, która absorbuje magiczne ataki i go leczy, a także ataki w stronę magów czynią go świetnym tankiem.
  2. Bardzo słaby przeciwko drużynom atakującym fizycznie. Choć fakt, że nie może umrzeć od ataku magicznego lub obrażeń czystych jest przydatne. Jest to jednak loteria.

FAQ

Masz pytanie dotyczące postaci Rufus? Wrzuć w komentarzu – uzupełnimy sekcję FAQ.

 

 

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *