Wybierz stronę

Jorgen

Jorgen

Historia i pochodzenie postaci Jorgen

Lars zawsze był ukochanym ulubieńcem wśród północnych ludów Hornaru. Jako najstarszy syn w znamienitej rodzinie, był obsypywany honorami i uwagą. A po tragedii, która spotkała jego dom, zaczęto go czcić jako głowę rodu. Rodzice Jorgena i Larsa zostali zaatakowani przez bandytów i zginęli, podczas gdy jego młodsza siostra, Krista, zaginęła. Przez wiele lat po tym feralnym dniu Jorgen żył w cieniu jedynego krewnego, jaki mu pozostał.

Jako dziecko, uwielbiał Larsa i starał się mu dorównać we wszystkim, stając się pilnym uczniem sztuk magicznych i zawsze przychodząc z pomocą ludom Hornaru. Jednak starszy brat rzadko zwracał uwagę na młodszego, gdyż bardziej interesowała go własna sława i chwała. Tak więc, bez względu na to, jak dobry był Jorgen, nigdy nie słyszał słów wsparcia. Gdy był już młodzieńcem, serce Jorgena płonęło ogniem nienawiści i zazdrości. „Jak to możliwe? Co zrobiłem, że nie podobam się tym ludziom?” pytał raz po raz, sam w odległej części Lasu Olchowego. Człowiek, niezbyt wysoki, nagle wszedł na zarośniętą polanę i powiedział: „Wiem, co cię smuci, Jorgenie. Sam jestem wyrzutkiem, choć wybrałem inny los. Los wyrzutka, który osiągnął wielkość! Wierzę, że to ścieżka, którą mamy iść razem.” „Wyrzutek, powiadasz? Wygnaniec?” Niesprawiedliwość wywołała falę udręki w duszy młodego mężczyzny. „Cokolwiek zrobię, lud Hornaru nigdy nie uzna mnie za swojego! Zawsze tylko Lars, tylko Lars!” Powodowany uczuciami, Jorgen wstał i posłusznie podążył za człowiekiem, którego nawet nie znał.

Nieznajomy okazał się nikim innym jak Shavarakkiem, potężnym czarnoksiężnikiem. Ale Jorgena mało to wtedy obchodziło, gdy chłonął wiedzę jak gąbka. Shavarakk chwalił go, nazywał swoim dziedzicem i następcą! Cóż mogło być bardziej satysfakcjonujące? Był tylko jeden powód do nieprzyjemności – czarnoksiężnik przeprowadzał na swoim uczniu osobliwe i makabryczne eksperymenty magiczne, które zamieniły młodego Jorgena w parodię żywej istoty. Garbate plecy i śmiertelnie blada skóra, na tle której odznaczała się para ostrych i zakrzywionych rogów: takie było wyobrażenie Shavarakka o wyglądzie odpowiednim dla jego ucznia.

Manipulacja ludzką siłą życiową i energią była tym, w czym młody mag okazywał się najbardziej biegły. Dzień po dniu ćwiczył na kolejnych ofiarach, dostarczanych przez czarnoksiężnika. Gdy Jorgen pożerał dusze, jego własna moc rosła. Im mniej siły życiowej ma wróg, tym więcej jest dostępne dla ambitnego maga. „Co za niespodzianka czeka mojego brata, gdy zmiażdżę jego mały świat moją niewiarygodną magią!” uśmiechał się złośliwie, wyciskając życie z kolejnej ofiary. Jedna po drugiej bezwładne powłoki opadały na ziemię. Moc Jorgena stawała się naprawdę imponująca. Gdy jego nauka dobiegała końca, Shavarakk powiedział: „Jesteś gotów, by otrzymać prawdziwie tajemną wiedzę, mój uczniu. Ale najpierw musisz udowodnić swoją lojalność wobec Ciemności w sposób najbardziej stosowny: zabijając swojego brata!” „Spieszmy się więc!” krzyknął Jorgen, klaszcząc w dłonie. A jednak w jego słowach nie można było dostrzec radości…

Jorgen nie od razu rozpoznał swojego brata, którego włosy stały się bielsze od śniegu, a niegdyś idealna twarz była teraz naznaczona zmarszczkami. Oczy jak u osaczonego wilka, nieugięte plecy i zaciśnięte pięści mówiły wiele o Larsie. Głos czarnoksiężnika niemal ogłuszył jego ucznia. „Zabij go! Zabij Larsa!” krzyczał czarodziej. Unosząc magiczny kielich nad głową, Jorgen wypowiedział zaklęcie ledwo słyszalnym szeptem, zanim roztrzaskał go na – Shavarakku! Nawet on nie mógł przeżyć ciosu o takiej sile!

A gdy czarnoksiężnik wił się w agonii, brat patrzył na brata. W tym spojrzeniu nie było ani nienawiści, ani zazdrości. Zrozumiał, że jego brat się zmienił. Lars zaczął unikać miłości ludzi, marząc tylko o odbudowaniu swojej rodziny. Spędził wiele lat szukając dwójki swojego rodzeństwa. Czuł się samotny, ale nie mógł porzucić swojego ludu – nawet gdy Jorgen, zaślepiony urazą, uległ pokusom mrocznego maga i pogrążył się w głębinach grzechu. Och, ile błędów popełnił! Ile niewinnych dusz zginęło z jego rąk!
Skruszeni, bracia postanowili odpokutować za swoją winę, służąc Dominium w szeregach legendarnych Strażników!

Maksymalna moc

Podstawowe informacje

„Jesteś gotowy, by poznać tajniki wiedzy magicznej, uczniu. Ale najpierw udowodnij swoją lojalność wobec Mroku. Odbierz życie swojemu bratu i jego nieśmiertelnej duszy!” – krzyknął czarodziej. Jednak ani on, ani nikt inny nie mógł przewidzieć, jak zakończy się ta tragedia…

Rola: Kontrola / Wsparcie
Główna statystyka: Siła
Linia: Środek
Artefakt: Atak magiczny

Maksymalne statystyki

Nazwa Wartość
Siła 17 676
Zwinność 2 647
Inteligencja 3 554
Zdrowie 1 212 643
Pancerz 37 590
Atak fizyczny 24 415
Atak magiczny 79 072
Obrona magiczna 49 242

Umiejętności

Jorgen umiejętność 1Jorgen przywołuje do pierwszej linii wroga czaszkę, zadającą obrażenia magiczne wszystkim pobliskim postaciom. Wrogowie, którzy podlegają temu efektowi nie mogą zyskiwać energii przez 9 sek..
Obrażenia: 60443 (Zależy od ataku magicznego)

Jorgen umiejętność 2Chroni sojusznika magiczną tarczą. Sojusznik zyskuje energię dwa razy szybciej, aż do zniszczenia tarczy.
Tarcza może pochłonąć 71600 (Zależy od ataku magicznego) pkt. obrażeń dowolnego rodzaju.

Jorgen umiejętność 3Jorgen przeklina wszystkich w drużynie przeciwnika i sprawia, że najdalszy wróg jest celem klątwy. Obrażenia fizyczne odnoszone przez postacie w drużynie przeciwnika zostaną przekierowane do celu klątwy przez 10 sek..
Ta zdolność przenosi wszystkie obrażenia fizyczne na wrogów poziomu 130 i niższych. Na wrogów wyższego poziomu przenoszona jest tylko część obrażeń.

Jorgen umiejętność 4Z każdym atakiem Jorgen kradnie część energii wroga, podlegającego zdolności.
Skradziona energia: 110

Chowańce

Oliver

Wzmocnienie patrona

Zdrowie: + 99 576
Pancerz: + 9 958
Specjalne: Jeśli zdrowie patrona spadnie poniżej 50%, leczy 11 064 pkt.(100% mocy chowańca) co 0,5 sek.

Axel

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Obrażenia od pojedynczego ataku nie mogą przekroczyć 45% maksymalnego zdrowia bohatera (−0.226% mocy chowańca+ 70)

Skórki

Skórka domyślna

Maksymalna Siła: + 1365
Jorgen - skórka domyślna

Skórka czempiona

Zdrowie: + 106 870
Jorgen - skórka czempiona

Demoniczna skórka

Obrona magiczna: + 10 650
Jorgen - skórka demoniczna

Zimowa skórka

Atak magiczny: + 10 665
Jorgen - skórka zimowa

Romantyczna skórka

Atak magiczny: + 10 650
Jorgen - skórka romantyczna

Synergia z innymi postaciami i zespołami

Plusy i minusy postaci oraz tricki

  1. Jedna z lepszych postaci w grze dzięki umiejętności kradzieży energii oraz blokowania jej przyrostu przez 9 sekund.
  2. Przy tym zwiększa generowanie energii dla swojej drużyny.
  3. Dodatkowo możliwość przenoszenia przez 10 sekund obrażeń na ostatnią postać przeciwnika jest rewelacyjna.
  4. Łatwo go zdobyć i rozwijać, a do tego przydatny w każdej lokalizacji (choć najlepiej radzi sobie w PvP).
  5. Satori jest jego bezpośrednią kontrą. Natomiast Sebastian i Nebula swoimi umiejętnościami mogą negować jego działania.
  6. Nie jest tak skuteczny przeciwko Martha, która jest zawsze na końcu, a jest bardzo wytrzymała.

FAQ

Masz pytanie dotyczące postaci Jorgen? Wrzuć w komentarzu – uzupełnimy sekcję FAQ.

 

 

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *