Wybierz stronę

K’arkh

K’arkh

Wstęp do postaci K’arkh

Postrzępione błyskawice przecinały niebo nad Dagan-Nuhr. Brama była prawie otwarta i K’arkh miał przejść przez nią jako drugi, zaraz po Brogu. Przed nimi była kolejna podróż, kolejny świat i kolejny nieuchronny koniec tegoż świata… Czekając na swoją kolej, K’arkh wspominał poprzednie takie podróże: krzyki umierających, poczucie własnej wszechmocy i płonącą nienawiść do wszystkich żywych istot. Przyjemne ciepło wypełniało jego ciało na myśl o możliwości ponownego siania zniszczeń i zadawania bólu. Zmierzał już w stronę portalu, gdy przez jego wspomnienia przemknął głos Ilyssy:

– Stałeś się arogancki, K’arkh! Odwróć się i przyjrzyj się dobrze, bo widzisz to niebo po raz ostatni!

Głos Ilyssy Tkaczki, kolejnej z czterech Negatorów Wszelkiego Stworzenia i jego towarzyszki broni, ogromnie zirytował K’arkha. Jako królowa planety miała dar jasnowidzenia, ale tym razem K’arkh wiedział, że się myliła. Znał siebie i swoje pragnienia. Wszystko pójdzie jak zwykle: czterej Negatorzy Wszelkiego Stworzenia pożrą kolejny świat, nie pozostawiając żadnych śladów, a K’arkh wróci do domu, do nieskończonej otchłani Dagan-Nuhr, gdzie królował niepodzielnie. Z tą myślą wkroczył do portalu Obcości.

Mrok ustąpił miejsca jasnemu światłu, co sprawiło, że K’arkh zmrużył oczy z pogardą i ogarnęła go paląca nienawiść. Portal przeniósł Negatorów prosto do serca Dominium, gdzie ci potworni tytani rozpoczęli swój taniec śmierci. Krew, milcząca groza w oczach ofiar, znowu krew, i wszędzie śmierć niczym ulewny, orzeźwiający deszcz. K’arkh i jego towarzysze rozkoszowali się rzezią, gdy nagle władca Dagan-Nuhr usłyszał znajomy szept do ucha:

– Pamiętasz mnie, K’arkh? Pamiętasz?

– Tak, Sędzio. Od naszego ostatniego spotkania minęło wiele lat.

K’arkh wyprostował się na pełną wysokość i odwrócił twarzą do mówiącego.

– Dominium to miejsce, w którym krzyżuje się wiele ścieżek. Być może to znak, że nie da się uciec przed własnym przeznaczeniem? Czy pamiętasz, jak On powiedział, że pewnego dnia zawrócisz ze ścieżki zagłady i oszczędzisz życie tym, którymi tak wściekle gardzisz? Wtedy śmiałeś się i nazywałeś to dziecinnym bełkotem. A jednak dzisiaj Jego słowa się spełnią.

Przez ciało Sędziego zaczęła przepływać błyskawica. W jego głosie nie było gniewu; tylko niezachwiana pewność i tysiąclecia znużenia.

– Ocalenie tych ludzi jest twoją jedyną nadzieją. Kiedyś byłeś najwspanialszym dziełem naszego Stwórcy, a teraz gardzisz wszystkim, co stworzył po tobie. K’arkh, twoja nienawiść doprowadza cię do obłędu, tymczasem jedyną osobą, która naprawdę zasługuje na nienawiść, jesteś ty sam. Nasz Stwórca zniknął, a Nebula i ja desperacko próbujemy Go odnaleźć.

– Ale co mnie to obchodzi, Sędzio? – K’arkh skrzywił się z obrzydzeniem. – To twoja sprawa!

– Dlaczego powinno cię to obchodzić, pytasz? – Sędzia zaśmiał się gorzko. – Przyznaj to: twoja siła nie jest już taka, jak kiedyś. Nigdy nie pozwoliłeś, aby przeciwnicy cię zranili, K’arkh. Aż do niedawna. A ile błędów popełniłeś ostatnio, wywołując zamieszanie wśród pozostałych Negatorów? Stwórca odszedł i świat wymknął się spod kontroli. Równowaga została zachwiana, a prawa stworzenia przestały funkcjonować. Twoja siła będzie nadal słabnąć, K’arkh, dopóki Go nie znajdziemy. Na razie nadal jesteś wszechmocny i budzisz strach, ale jak długo to potrwa?

Słowa Sędziego miały gorzki smak. K’arkh nie chciał ich słuchać, ale to wszystko była prawda. Będzie musiał zmienić swoje postępowanie i pomóc tym nieszczęsnym ludziom. O tak, nienawidził ich, nienawidził Sędziego i jego zwolenników, nienawidził Stwórcy. Nie mógł jednak pozwolić sobie na to, by opuściły go siły — musiałby zrezygnować z bycia Negatorem. Ilyssa Tkaczka, Brog Zdobywca i Vadjar nigdy by mu nie wybaczyli. Nie mógł jednak ryzykować własnego życia dla wspólnego celu.

– Chodźmy – warknął K’arkh do Sędziego. – Pomogę ci, ale robię to tylko dla siebie. A kiedy w pełni odzyskam moje moce, rozerwę tę planetę na strzępy wraz ze wszystkimi istotami na niej.

W tym momencie nieprzenikniona zasłona grubych, szarych chmur zakryła groźne niebo jego własnego świata. W nieskończonej otchłani Dagan-Nuhr rozpętała się potężna burza, a krople deszczu uderzały w nicość w żałobie po zmarłym panu.

Maksymalna moc

Podstawowe informacje

Pioruny roztrzaskały niebo w Dagan-Nuhr. Smugi ciemności miotają się i uderzają w szalonym tańcu, płynąc w magnetycznych burzach. Wrota Zewnętrznej Krainy są otwarte i musisz przejść przez nie jako drugi, podążając za Brogiem. K’arkh, jeden z czterech Negatorów Wszelkiego Stworzenia, spójrz za siebie! Widzisz te niebiosa po raz ostatni!

Rola: Wojownik
Główna statystyka: Zwinność
Linia: Przód
Artefakt: Atak fizyczny

Maksymalne statystyki

Nazwa Wartość
Siła 3 145
Zwinność 18 021
Inteligencja 2 572
Zdrowie 429 412
Pancerz 38 567
Atak fizyczny 107 314
Penetracja fizyczna 48 671
Atak magiczny 7 716
Obrona magiczna 25 843

Umiejętności

karkh 1 węzeł okropieństwaK’arkh wyrzuca w powietrze trójkę przeciwników o najniższym zdrowiu. Kiedy przeciwnicy spadną na ziemię, są oszołomieni przez 2 sek..
Szansa na oszołomienie jest mniejsza, jeśli poziom celu jest wyższy niż 130.

karkh - negator praw
K’arkh otwiera szczelinę międzywymiarową, która może zablokować ataki fizyczne wrogów przez 8 sek.. Za każdy zablokowany atak, postać zyskuje dodatkową energię.
Szansa bloku dla ataków fizycznych:
52% Dodatkowa energia za zablokowany atak

karkh 3 - zabójcze mackiKiedy K’arkh żyje, zadaje ciosy każdemu wrogowi, który został wyrzucony w powietrze. Jeśli poziom wroga jest równy lub mniejszy niż 130, K’arkh zadaje podwójne obrażenia.
Obrażenia od ataku:
107314 (Zależy od ataku fizycznego) Szansa na zadanie podwójnych obrażeń jest mniejsza, jeśli poziom celu jest wyższy niż 130.

karkh 4 - czynnik przetrwaniaAtaki przeciwko wrogom wyrzuconym w powietrze leczą postać o ułamek zadanych obrażeń.
Odzyskane zdrowie:
27.5% zadanych obrażeń

Chowańce

Fenris

Wzmocnienie patrona

Atak fizyczny: + 6970
Penetracja fizyczna: + 9958
Specjalne: Każdy atak patrona ma szansę oślepić przeciwników na 2 sekundy. Szansa: 40% (0.3172% moc chowańca + 4.905)

Mara

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Obrona magiczna: + 9958
Specjalne: Wydłuża czas trwania ogłuszenia, oślepienia, uciszenia, spowolnienia, uroku oraz efektów kontroli umysłu patrona o 200% (1.77% moc chowańca + 4.45)

Vex

Wzmocnienie patrona

Atak fizyczny: + 9 958
Penetracja fizyczna: + 9 958
Specjalne: Ataki fizyczne posiadacza dają celowi do 5 kumulacji głębokich ran, które znikają po 8 sek.. Każda kumulacja głębokich ran dodaje 5036 (zależy od mocy patrona) pkt. obrażeń do kolejnych nadchodzących ataków fizycznych wszystkich sojuszników.

Dodatkowe obrażenia na kumulację ran:
5036 (zależy od mocy patrona)

Skórki

Skórka domyślna

Maksymalna zwinność: + 1365
Karkh - skórka domyślna

Skórka kwitnąca

Przebicie pancerza: + 10 650
Karkh - skórka gwiezdna - stellar

Skórka mrocznych głębin

Obrona magiczna: + 10 650
Karkh - skórka mrocznych głębin

Skórka gwiezdna

Atak fizyczny: + 7 095
Karkh - skrórka gwiezdna - celestial

Skórka maskarady

Atak fizyczny: + 7 095
Karkh - skrórka maskarady

Synergia z innymi postaciami i zespołami

 1. Astaroth to postać, która będzie idealnie bronić K’arkha dzięki swoim zdolnością.
 2. Faceless oraz Kai – posiadają umiejętność wyrzucania w powietrze, bedą więc idealnym kompanem.
 3. Pewnym pomysłem może być również Dante, który zwiększa umiejętności uniku, co przedłuży życie K’arkha.

Plusy i minusy postaci oraz tricki

 1. Świetnie sprawdzi się w przypadku wroga o podobnym poziomie (lub niższym). Dużo słabszy będzie w przypadku wyższych poziomów przeciwników.
 2. K’arkh zadaje ogromne obrażenia wielu przeciwnikom wrogiej drużynie.
 3. Ponadto częściowo się leczy zadając obrażenia i potrafi oszołomić przeciwników.
 4. Jego 8 sekundowa tarcza przeciw atakom fizycznym, która na dodatek zwiększa jego energię jest kolejną niesamowitą umiejętnością.
 5. Minusem K’arkha jest to, że stoi w pierwszej linii (zazwyczaj jako drugi), a jest bardzo kruchym bohaterem i należy go chronić. Nie zabieraj go więc do walki z tankami, którzy potrafią „znikać” jak np. Ziri

Jak skontrować postać K’arkh?

 1. K’arkh główną swoją siłe bierze z wyrzucania przeciwników w powietrze, dlatego Andvari jest bezpośrednim zagrożeniem – ponieważ chroni właśnie przed tym.
 2. Satori to postać, która nadaje Znak Lisa na każdego, kto zwiększa przyrost energii i potem zadaje ogromne obrażenia. Jest więc bezpośrednią kontrą dla K’arkha.
 3. Z kolei Celeste może zablokować jego leczenie i przełożyć je na obrażenia magiczne.
 4. Częściowo Mushy and Shroom mogą kontrować umiejętności, ponieważ tworzą mniejsze postacie, które (jako że mają mniejsze zdrowie) będą celem K’arkha.

FAQ

Masz pytanie dotyczące postaci K’arkh? Wrzuć w komentarzu – uzupełnimy sekcję FAQ.

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *