Wybierz stronę

Maya

Maya

Historia i pochodzenie postaci Maya

Co jakiś czas wydarzenia minionych lat znajdują kontynuację wieki, czasami nawet ery później. Tak właśnie się stało, gdy praojcowie wszystkich ludzi, zwani Pionierami, po raz pierwszy postawili stopę na planecie.

Wysocy i piękni, ujrzeli świat pełen harmonii i piękna, śpiewających ptaków i szeleszczących strumieni, planetę zanurzoną w świetle słonecznym i chronioną przez wspaniałe tytany. I tak Pionierzy postanowili zasiedlić to miejsce swoim potomstwem. Tak powstał człowiek. Pionierzy kochali ich bardziej niż cokolwiek innego na świecie; ale obowiązek wezwał ich do opuszczenia planety. Wiek po wieku ludzie i tytani żyli obok siebie w pokoju, aż niespodziewanie nastała ciemność, która zakłóciła doskonałą harmonię świata.

Pewnego dnia ludzi obudził głośny hałas. Okazało się, że nie mniej niż dziesięć tysięcy tytanów, w najwyższym stopniu zagniewanych, zbliżyło się do Santar, stolicy imperium ludzkiego. Gigant o imieniu Seymour wyraził swój niezadowolenie najgłośniej. „Mordercy!” krzyczał. „Ludzie to mordercy!” Jego oskarżający wywód wymieniał każdy rodzaj wad istniejących na świecie i uznawał ludzkość za winną wszystkich. Na zakończenie swojej mowy wyciągnął martwe ciało Florii z lasu.

W tłumie ludzi było wyraźne zdziwienie. Każdy wzywał Gubernatora Branda, aby przybył i wyjaśnił sytuację. Gdy Brand wspiął się na mur, ujrzał Florię, i jego oczy napełniły się łzami. Ludzie, nie otrzymawszy odpowiedzi, zaczęli kłócić się z tytanami, którzy odpowiedzieli, w sposób podobny do Seymoura, wykrzykując obelgi.

Wzajemne obelgi szybko przerodziły się w potyczkę, w której Brand stał jakby w bańce ciszy. W jego umyśle widział zachody słońca, które oglądał z Florią, ich długie nocne rozmowy i szum liści na sukni ukochanej. Nikt nie wiedział o ich związku; nikt nie mógł zrozumieć żalu, który teraz odczuwał Brand. Ale kto zabił tytana natury, i dlaczego? Nawet gdy myśli roiły się w głowie gubernatora, świat wokół niego stał się polem bitwy. Brand musiał odłożyć na bok swoje przypuszczenia i prowadzić swój lud do walki, bo to wymagała od niego obowiązku. Teraz nie było mowy o tym, kto miał rację, a kto był w błędzie.

W gorączce walki nikt nie zauważył, jak Seymour, tytan, który rozpętał zamieszanie, opuszczał równinę w pośpiechu, jakby ktoś na niego czekał. Imperium ludzkie i świat tytanów stoczyły zażartą bitwę, takiej jakiej jeszcze nie widziano. A w tym czasie hordy potworów zbierały się na wschodzie. Poinformowane przez zdrajcę i mordercę Seymoura, czekały na rozkaz ataku, który nadejdzie, gdy siły tytanów i ludzi będą całkowicie wyczerpane.

Gdy spierające się rasy zdały sobie sprawę, że zostali wprowadzeni w pułapkę przez kłamliwego zdrajcę, stanęli jako jedność, próbując odeprzeć armię potworów. Ale było już za późno.

To był mroczny dzień zarówno dla tytanów, jak i ludzi. Rzeki krwi lały się po powierzchni ziemi; góry kości – ludzkich, tytanów, orków i demonicznego pochodzenia – stały jako wieczny ziemski pomnik szaleństwa i zdrady. Uważano, że tytani zostali całkowicie wytępieni po tej bitwie. Co do ludzi, ich była ponura przyszłość walki o przetrwanie przeciwko demonom niszczącym ten świat.

Jak to bywało z przypadkiem, ciało Branda zostało pozostawione na równinie obok ciała Florii. Krew człowieka i tytana, którzy kochali się nawzajem, wymieszała się ze sobą, zanim ziemia wchłonęła oboje, tak że wiele lat później świat otrzymał kolejną szansę na naprawienie wszystkiego.

Co, możesz zapytać, jest celem tej lekcji historii? Otóż teraz, kiedy świat znów staje się niespokojny, a odrodzeni tytani są gotowi połączyć siły z ludźmi w celu ratowania planety, z krwi Branda i Florii narodziła się cudowna istota. Maya: dziecko dwóch ras, które ma przywrócić Dominium do dawnej harmonii.

Maksymalna moc

Podstawowe informacje

Maya to dziecko narodzone wbrew prawom natury. Niemożliwa miłość między człowiekiem a tytanem spadła jako łzy na żyzną ziemię, i zrodziła tak piękną, a zarazem potężną istotę.

Rola: Mag
Główna statystyka: Inteligencja
Linia: Środek
Artefakt: Obrona magiczna

Maksymalne statystyki

Nazwa Wartość
Siła 2 936
Zwinność 2 541
Inteligencja 18 676
Zdrowie 637 196
Pancerz 35 051
Atak fizyczny 23 808
Atak magiczny 145 252
Obrona magiczna 45 438

Umiejętności

Maya 1 - królowa kwiatów
Magiczny kwiat rośnie wokół Mayi, chroniąc ją przed wszelkimi atakami. Chyba że zostanie zniszczony, kwiat będzie stopniowo regenerować zdrowie wszystkich członków drużyny.

Odnawianie zdrowia na sekundę: 5 658 (3% Ataku magicznego + 10 * Poziom)
Zdrowie kwiatu: 171 252 (100% Ataku magicznego + 200 * Poziom)

Maya 2 - toksyczny pyłek
Maya uderza najdalszego przeciwnika z zatrutym pyłkiem, który powoduje obrażenia w czasie.

Trucizna zadaje 49 313 (25% Ataku magicznego + 100 * Poziom) czystych obrażeń co 6 sekund
Czas odnowienia: 12 sekund

Maya 3 - trujące więzy
Żywe więzy oplatają wrogów na skrajach lewej i prawej strony, przyciągając ich do siebie i zatruwając.

Trucizna zadaje 49 313 (25% Ataku magicznego + 100 * Poziom + 2 000) czystych obrażeń co 6 sekund
Czas odnowienia: 20 sekund

 

Maya 4 - zemsta królowej
Teraz, gdy magiczny kwiat umiera, jego korzenie oplatają najbliższych wrogów, uniemożliwiając im poruszanie się i powodując obrażenia w czasie przez 8 sekund.

Obrażenia od trucizny: 197 252 (100% Ataku magicznego + 400 * Poziom + 16 000)

Chowańce

Mara

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Obrona magiczna: + 9958
Specjalne: Wydłuża czas trwania ogłuszenia, oślepienia, uciszenia, spowolnienia, uroku oraz efektów kontroli umysłu patrona o 200% (1.77% moc chowańca + 4.45)

Albus

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Atak fizyczny: + 6970
Specjalne: Zwiększa obrażenia czyste patrona o 75% (0.6344% mocy chowańca + 4.808)%

Axel

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Obrażenia od pojedynczego ataku nie mogą przekroczyć 45% maksymalnego zdrowia bohatera (−0.226% mocy chowańca+ 70)

Herbatnik

Wzmocnienie patrona

Atak magiczny: + 9958
Pancerz: + 9958
Specjalne: Ataki patrona zmniejszają otrzymywane leczenie przez 5 sekund o 30% (0.226% mocy chowańca + 5)

Skórki

Skórka domyślna

Maksymalna Inteligencja: + 1365
Maya - skórka podstawowa

Skórka czempiona

Atak magiczny: + 10 687
Maya - skórka czempiona

Zimowa skórka

Atak magiczny: + 10 665
Maya - skórka zimowa

Romantyczna skórka

Zdrowie: + 106 645
Maya - skórka romantyczna

Demoniczna skórka

Pancerz: + 10 650
Maya - skórka demoniczna

Synergia z innymi postaciami i zespołami

  1. Maya współgra z postaciami, które wzmacniają atak magiczny, ale nie potrzebuje magicznej penetracji, ponieważ większość jej obrażeń to obrażenia czyste

Plusy postaci oraz tricki

  1. Swoimi umiejętnościami atakuje środkową i tylną linię wroga

Jak skontrować Mayę?

  1. Corvus i jego Ołtarz kontrują większość jej umiejętności.
  2. K’arkh atakuje środkową linię, potrafi więc swoją umiejętnością unieszkodliwić Mayę.
  3. Celeste może zapobiec leczenia przez Mayę.

FAQ

Masz pytanie dotyczące postaci Maya? Wrzuć w komentarzu – uzupełnimy sekcję FAQ.

O autorze

Hero Wars Now

Pierwszy w Polsce portal poświęcony grze Hero Wars Dominion. Znajdziesz tutaj opis wszystkich postaci, chowańców i tytanów. Ponadto najnowsze wieści z Dominionu, porady i triki - nie tylko dla nowych graczy, ale i dla tych bardziej doświadczonych. Szukaj i korzystaj z wiedzy i stawaj się coraz lepszym graczem pokonując swoich wrogów. A może któregoś dnia dodasz też kawałek swojej wiedzy dla innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *